Luka Božič drugi na Japonskem: USPEŠEN OLIMPIJSKI TEST

Na mednarodnem tekmovanju v slalomu na divjih vodah za pokal NHK na Japonskem je med kanuisti na novi olimpijski progi v Tokiu zmagal Benjamin Savšek, Mostar Luka Božič je zasedel drugo mesto. Med kajakaši je bil Niko Testen trinajsti.

Med kajakaši je Peter Kauzer dosegel čas, ki bi zadostoval za uvrstitev v finale, a mu je drugi nastop dneva odnesla kazen 50 dodatnih sekund, kar ga je na koncu uvrstilo na 23. mesto. Najuspešnejši je bil Niko Testen na 13. mestu, kar je bilo žal premalo za finale.

Prihodnji konec tedna bo v kajakaškem centru Kasai potekalo še uradno predolimpijsko tekmovanje, kjer bo lahko v posamezni kategoriji nastopil le po en predstavnik vsake sodelujoče države. Med kanuisti bo slovenske barve zastopal Benjamin Savšek, med kajakaši Niko Testen, med kajakašicami pa Eva Terčelj.