Goriške strele udarile v Švici: NA PRAGU POLFINALA

Odbojkarice novogoriškeha Gen-I Volleyja so v prvi četrtfinalni tekmi evropskega pokala challenge v gosteh premagale švicarski Kanti Schaffhausen s 3:1 (22, 20, -12, 19).

Povratna tekma bo v sredo ob 18. uri v novogoriški mestni dvorani. Novogoričanke za napredovanje v polfinale potrebujejo vsaj dva niza. V primeru zmage Švicark s 3-0 oz. 3-1 bi o potniku v polfinale odločal zlati niz.

Dvorana BBC Arena, gledalcev 700 sodnika: Constantinides (Ciper), Ioannidis (Grčija).
 Kanti Schaffhausen: Riddle 23, Perkovac 14, Mebus 1, Lowak 10, Guyer 4, Holaškova 10, Edberg Vieira, Smiljković, Wagner 8, Pavlović, Klarić.                                                         GEN-I Volley: Lipicer Samec 10, Kovačić 4, T. Blažič, Ferlinc, Zbičajnik, Perić 2, Zaplotnik, Lucas 1, Velikonja Grbac 9, Kolbl, P. Blažič, Zampedri, Grudina 14, Ščuka 15.

Novogoričanke, ki vodijo v državnem prvenstvu, so dobro formo potrdile tudi na evropskem prizorišču in se v švicarskem Schaffhausenu veselile lepe zmage, ki jim na široko odpira vrata do polfinala tretjeligaškega evropskega tekmovanja. Pisane švicarske zasedbe, v katere vrstah igra le ena domača igralka, ne velja kar tako odpisati.Še posebej nevarne utegnejo biti na servisu ter ob mreži. Tokrat je v prid varovank Vasje Samca Lipicerja odločilo predvsem manjše število napak. Gostiteljice so si jih privoščile kar 32, Novogoričanke pol manj.