Za Goriške strele usodne končnice, za polfinale potrebujejo dve zmagi

Novogoriške odbojkarice so četrtfinalni obračun z Ankarančankami začele slabo in prvo tekmo na gostovanju izgubile. V zelo izenačenem srečanju so jih pokopale slabe končnice. Za preboj v polfinale potrebujejo sedaj dve zmagi.

Druga četrtfinalna tekma med Gen-I Volleyem in Ankaranom  bo v soboto, 19.3. 2022, ob 18. uri v novogoriški športni dvorani, morebitna tretja odločilna pa v sredo, 23.3. 2022, ob 20. uri v Kopru.

Primorski obračun med Ankaranom in novogoriškim GEN-I Volleyjem je potregel z izenačeno tekmo, ekipi sta se v vseh nizih izmenjevali v vodstvu. Goriške strele so v tekmo bolje krenile in prvi niz na 22 rešile v svojo prid, v drugem so jim gostiteljice vrnile v enaki meri. V tretjem so Novogoričanke vodile s 23-21, zatem pa obstale in nasprotnica dovolile, da so se štirimi zaporednimi točkami veselile preobrata. V četrtem nizu so varovanke Majde Čičić povedle z 11-5, vodile do 23-22, v ključnih trenutkih pa si znova privoščile nekaj napak in tekmo izgubile.

Pri zmagovalkah se je v napadu še posebej izkazala Sara Valenčičeva, ki je dosegla 23 točk, od tega štiri z blokom, s servisi se je izkazala Nina Petranović, prispevala je štiri ase, pri gostjah je bila z 19 točkami najučinkovitejša 17-letna Selena Leban.