Reli v Idriji Marku Grossiju, prvak Rok Turk zdrsnil v drevo

Marko Grossi (Hyundai 120 R5) je zmagovalec zadnjega relija za državno prvenstvo v tej sezoni. Rok Turk (Hyundai i20 rally2), ki je že na prejšnji dirki v Kobaridu potrdil šesti zaporedni naslov slovenskega prvaka, je po odličnem začetku na tretji hitrostni preizkušnji zaradi olja na cesti zdrsnil v drevo in dirko zaključil na četrtem mestu.

Drugo mesto na reliju v Idriji je osvojil Avstrijec Raimund Baumschlager (Škoda Fabia rally 2 EVO), tretji pa Italijan Federico Laurencich (Škoda Fabia rally 2). Z današnjo zmago si je Grossi zagotovil naslov podprvaka, saj je še povečal prednost pred Darkom Peljhanom (VW Polo RN4), ki je zadnjo preizkušnjo končal na petem mestu.

Rok Turk je dirko začel najhitreje, zatem pa na tretji hitrostni preizkušnji zaradi olja na cesti zdrsnil v drevo. Dirko je sicer lahko nadaljeval, a si je nabral velik zaostanek, tako da je na koncu osvojil nehvaležno četrto mesto. Za stopničke mu je zmanjkalo le pol sekunde.