Naporna novogoriška sobota za Darka Jorgića

Darko Jorgić se je na namiznoteniškem turnirju serije WTT Contender v Novi Gorici uvrstil v četrtfinale med posamezniki ter v polfinale med moškimi dvojicami. V osmini finala je s 3-1 (14, -10, 6, 10) ugnal Hrvata Tomislava Pucarja. Sobota utegne biti zanj zelo naporna, saj bo morebiti moral odigrati celo tri tekme.

Obračun s Hrvatom Pucarjem se za Jorgića ni najbolje začel, saj je bil 45. igralec svetovne lestvice dlje časa v prednosti. V zaključku prvega niza, ki se je zavlekel v deset dodatnih točk, se je Hrastničan le razveselil zmage. Podobno kot v dvoboju s Portugalcem Tiagom Apolonio je tudi tokrat izgubil drugi niz, v tretjem pa prikazal najboljšo predstavo. V četrtem nizu je imel Hrvat priložnost za izenačenje in peti niz, a je bil Jorgić v ključnih trenutkih znova dovolj zbran.

Deseti igralec s svetovne lestvice se je v igri moških dvojic skupaj s Čehom Tomašem Polanskim veselil zmage proti Romunu Ovidiuju Ionescuju ter Špancu Alvaru Roblesu. Od Slovencev sta med mešanimi dvojicami v četrtfinalu nastopila tudi Deni Kožul in Katarina Stražar, ki sta po štirih nizih klonila proti indijskima igralcema Sathijanu Gnanasekaranu in Maniki Batra.

Sobotni spored se za Darka Jorgića začenja ob 12. uri, ko bo igral četrtfinale proti Francozu Canu Akkuzuju, ob 15.45 se bosta s Polanskim v polfinalu dvojic merila z Japoncema Mizukijem Oikawo in Yuto Tanako. V primeru četrtfinalnega uspeha med posamezniki, ga ob 19.15 čaka še polfinale.