Ana Bucik z izjemno drugo veleslalomsko vožnjo do najboljšega rezultata

28-letna Novogoričanka Ana Bucik je na veleslalomu za svetovni pokal v Dolomitih v Italiji s sijajno drugo vožnjo pridobila kar 20 mest, in odpeljala svoj najboljši veleslalom doslej.

Švedinja Sara Hector je zmagovalka veleslaloma za svetovni pokal alpskih smučark na Kronplatzu. Ana Bucik (+1,23) je z najboljšim časom finalne vožnje vpisala svoj najboljši veleslalomski izid doslej. Tekmo je končala na devetem mestu. Druga je bila Slovakinja Petra Vlhova, ki je zaostala za 15 stotink sekunde, tretja pa Francozinja Tessa Worley (+0,52).

Slovenske so s štirimi finalistkami dosegle lep ekipni uspeh. Meta Hrovat je tekmo končala na 16. mestu (+1,75), Tina Robnik je bila 25. (+2,52), Andreja Slokar 27. (+2,75). Neji Dvornik se ni uspelo uvrstiti v finale.

Bucikova je na Kronplatzu odpeljala dve povsem različni vožnji. Prva se ji je ponesrečila, tako da je trepetala za uvrstitev v finale, na koncu pa pristala na 29. mestu. V drugi vožnji se je s starta pognala kot druga in veleslalom odpeljala fantastično. Z veliko prednostjo 1,13 sekunde je prevzela vodstvo, na koncu pa zabeležila najboljši izid finala.