Bucikova je prismučala na 22. mesto: FINALE V AAREJU

Novogoriška alpska smučarka Ana Bucik je na predzadnjem slalomu sezone za svetovni pokal v nemškem Ofterschwangu osvojila 22. mesto, ki ga zaseda tudi v skupni slalomski razvrstitvi. Čaka jo še finale v švedskem Aareju.

Po današnjem slalomu je znano, da sta si še en slalomski nastop v tej sezoni svetovnega pokala zagotovili Ana Bucik in Maruša Ferk, ki bo v Aare odpotovala, kljub temu, da se danes ni uvrstila v finale. Meta Hrovat si je nastop na zadnjem slalomu sezone zagotovila kot aktualna mladinska svetovna prvakinja v disciplini.

Slalomsko tekmo v Ofterschwangu je dobila Mikaela Shiffrin iz ZDA, ki se je veselila še 42. zmage v svetovnem pokalu oziroma 31. v slalomu.  Američanka, ki bo 13. marca dopolnila 23 let, si je že predčasno zagotovila veliki kristalni globus za zmago v seštevku sezone, drugega zaporednega, prav tako pa tudi mali kristalni globus za zmago v slalomskem seštevku. Med Slovenkami je danes do točk prismučala še Meta Hrovat, ki je zasedla 25. mesto.