9. mesto Aneja Dopliharja na cestni dirki v Tokiu

Anej Doplihar iz Dornberka je v svoji skupini ročnih kolesarjev v kategoriji H3 na cestni dirki paraolimpijskih iger v Tokiu osvojil deveto mesto in tako izboljšal včerajšnje 13. mesto v vožnji na čas. Strelec Franček Gorazd Tiršek je Sloveniji priboril še drugo odličje.

Zlato je osvojil Ruslan Kuznjecov, srebro si je prikolesaril Švicar Heinz Frei, bron pa Avstrijec Walter Ablinger, zmagovalec vožnje na čas.

Na cestni preizkušnji je tekmovalce v kategoriji H3 čakalo šest krogov in skupno 79 kilometrov na dirkališču Fudži in v okolici. Doplihar je z zaostankom 13:29 minute končal na devetem mestu z enakim dosežkom kot Francoz Riadh Tarsim in Kanadčan Joey Desjardins.

Slovenija se na paraolimpijskih igrah v Tokiu veseli še druge medalje. Znova je zanjo poskrbel strelec Franček Gorazd Tiršek, ki je v disciplini zračna puška leže v kategoriji R5 osvojil bronasto medaljo. Pred tem se je z zračno puško stoje veselil srebrnega odličja.