Danes in v prihodnjih dneh bo, še posebej v nižjih delih Primorske ter v mestnih središčih, prisotna velika toplotna obremenitev, pravijo vremenoslovci. Na Nacionalnem inštitutu za javno zdravje (NIJZ) opozarjajo, da lahko vročina škoduje zdravju, zlasti pri občutljivejših skupinah prebivalstva.
V času hujše toplotne obremenitve je potrebno telesne dejavnosti na prostem omejiti na jutranje in večerne ure, uživati lažje prebavljivo hrano v manjših obrokih ter dovolj tekočine. Pozabiti ne smemo tudi na živali.
Vročina najbolj prizadene starejše in otroke, bolnike s srčno-žilnimi obolenji in obolenji dihal, diabetike, bolnike z obolenji ledvic, bolnike z duševnimi motnjami ter nepokretne. Bolj ogrožene so tudi osebe s socialno-ekonomskimi problemi ter osebe, ki so dodatno izpostavljene nekaterim dejavnikom iz okolja, med drugim delavci, ki delajo na prostem in prebivalci mest, opozarjajo na NIJZ.
Daljše obdobje vročine lahko povzroči različne težave: kožne izpuščaje, vročinske krče, vročinsko izčrpanost, omedlevico ali celo vročinsko kap. Navedenim težavam se lahko izognemo z umikom v senco oziroma v hladnejše prostore.