Vita Benedetič blizu novega osebnega rekorda

Na nedeljskem mednarodnem atletskem mitingu za člane v Vidmu so uspešno nastopili tudi novogoriški atleti.

Vita Benedetič je zmagala v skoku s palico (3,75 metra) in bila zelo blizu uspeha na višini 3,85 metra, kar bi bil njen nov osebni rekord. Slednji trenutno znaša 3,80 metra, postavila pa ga je pred tednom dni na istem prizorišču.

V troskoku je svoj osebni rekord izboljšala 16-letna Mia Obreza in zasedla drugo mesto (11,62 m). V tej disciplini je nastopila tudi Ana Murovec, ki je z 10,38 metra osvojila peto mesto. V finalu teka na 60 metrov za tuje atlete je bil 17-letni Lan Costantini s časom 7.16 sekunde drugi; v kvalifikacijah se je z izidom 7.09 veselil osebnega rekorda, 15-letni Žiga Božič je osvojil tretje mesto. V finale teka na 60 metrov se je s časom 7.93 uvrstila tudi Mia Obreza, ki je na koncu z izidom 8.01 osvojila peto mesto.