V ključnih trenutkih obstali, Kanalci brez polfinala

Odbojkarji Salonita so izgubili odločilno tretjo četrfinalno tekmo končnice državnega prvenstva in tako že zaključili letošnjo sezono.

Odbojkarji iz Murske Sobote so nocoj v Kanalu v odločilni tretji četrtfinalni tekmi končnice državnega prvenstva s 3-1 (-19, 23, 18, 23) premagali Kanalce in si tako priigrali nastop v polfinalu, kjer jih čaka obračun z ACH Volleyem. V drugem polfinalu se bosta „udarila“ Maribor in Kamnik.

Športna dvorana Kanal, gledalcev 200, sodnika: Markelj, Kramar.
Salonit Anhovo Kanal: Boharev 12, Šarić, Jereb 1, Filiputti, Karnel, Jeklin, Lazar 6, Kavčič, Maretič 2, Radosavljević 8, Okroglič, Kovačič, Vrtovec 25, Ristić 13.
Panvita Pomgrad MS: Vinković 14, McConnell 21, Drvarič 5, Vrabl, Radović 8, Rojnik 16, Lakner, Bedrač 5, Fužir, Novak, Hafner, Grabar.

Varovanci Radeta Dačovića so v odločilno tekmo dobro krenili in prvi niz, v katerem je blestel domači bloker Veljko Boharev, ki je dosegel štiri bloke, tudi dobili. V nadaljevanju je ob mreži zablestel Dino Vinković, v napadu sta bila uspešna Connor McConnell in Jakob Rojnik, ki sta dosegla 21 oziroma 16 točk in bila najzaslužnejša, da so se napredovanja veselili gosti.

V drugem nizu sta v končnico ekipi vstopili z izidom 20-20, v ključnih trenutkih pa so manj napak storili gosti, ki so se veselili izenačenja. V tretjem nizu so Sobočani povedli s 7-2 in 12-7, s petimi zaporednimi točkami na servis Srečka Rističa pa so gostitelji zrežirali preobrat za vodstvo 17-15. Končnica je znova pripadla gostom, ki so si priigrali vodstvo z 2-1. Začetek četrtega niza je pripadel domačim, nakar so gostje vzpostavili ravnotežje. Po izenačenju 21-21 so si Sobočani priigrali tri točke prednosti in tri zaključne žoge. Dve je Salonit ubranil, tretjo pa je izkoristil Rojnik in Prekmurce popeljal v polfinale.