Trojček Andreje Slokar, slalomski naslov Ani Bucik

V zadnji preizkušnji državnega prvenstva v alpskem smučanju, ki je poteklo na Peci, sta se naslova državnega prvaka v alpski kombinaciji veselila Rok Ažnoh in Andreja Slokar, ki je pred tem zlato odličje osvojila tudi v smuku in superveleslalomu.

Andreja Slokar si je tretji naslov državne prvakinje v treh dneh priborila s prednostjo skoraj treh sekund. Tudi druga Maša Robin (+2,94) je imela več kot sekundo prednosti pred tretjeuvrščeno Ajdo Pižorn (+4,28).

V moški konkurenci je bil boj za naslov prvaka izjemno napet, saj je Ažnoha in Martina Čatra na koncu ločilo le 15 stotink, uspešnejši je bil mlajši tekmovalec. Tretje mesto je pripadlo Mihi Hrobatu (+1,49), ki je bil na tekmi sicer četrti, prehitel ga je Estonec Juhan Luik (+0,98).

Konkurenca na ženski kombinacijski tekmi je bila precej okrnjena, saj je manjkalo kar pet Slokarjevih reprezentančnih kolegic iz ekipe za svetovni pokal. Odsotne so bile Bucikova, Robnikova, Dvornikova, Hrovatova in Štuhčeva.

V odsotnosti najboljše slovenske smukačice Ilke Štuhec je Slokarjeva osvojila svoj prvi naslov slovenske prvakinje v smuku, smukaškemu je dodala še prvi superveleslalomski naslov ter prvi naslov v alpski kombinaciji. Ana Bucik je v odsotnosti Slokarjeve in Mete Hrovat osvojila slalomski naslov, Tina Robnik pa je državna prvakinja postala v veleslalomu.