Med 15. februarjem in 15. marcem 2018 v dvorcu Coronini v Šempetru nekatera novejša dela razstavlja znana slovenska umetnica Patricija Simonič. Razstava z naslovom Med zemljo in nebom nosi specifičen in prepoznaven avtorski zapis figur, ki ga je nemogoče spregledati.
Simoničeva je poznana širši slovenski javnosti kot vizualna umetnica na področju likovne umetnosti – slikarstva in kiparstva. Za ljubitelje arhetipne starejše umetnosti so njena dela mikavna tako za ljubitelje renesančne umetnosti kot tudi sodobnejših stiliziranih slogov.
Gre za najvidnejšo predstavnico tradicionalne figuralike in umetniških praks, ki jo likovna kritičarka Ana Marija Stibilj Šajn uvršča v sam realizem, z renesančnimi elementi. Dejavno slikarko zaznamujejo njena z intenzivno kompozicijo, monokromno barvno paleto in globokim duhovnim podtonom nabita platna, ki najgloblje razkrivajo slikarkino likovno veščino in intimo. Na odprtju razstave, ki je požela veliko zanimanja je s klavirjem nastopil tudi glasbenik Gianni Rijavec.
Umetnica si je pridobila mednarodno veljavo, ko je leta 2013 oblikovala poznano slovensko skulpturo Dečka miru. Leto pozneje ga je v Vatikanu kot simbol miru prejel papež Frančišek, z željo naj njegov pontifikat zaznamuje prizadevanje za mir na svetu. Omenjena keramična skulptura se nahaja v Vatikanskem muzeju. Patricija Simonič je tudi avtorica več sakralnih del, nekatera izmed njih so razstavljena tudi v Coroninijevem dvorcu.
Uredništvo