Med soteskanjem na Fratarici na Bovškem se je poškodoval 29-letni udeleženec soteskanja iz Nemčije

Včeraj, 6. avgusta ob 17.26, smo prejeli obvestilo, da se je zgodila nesreča med soteskanjem v kanjonu Fratarica blizu naselja Log pod Mangartom poškodovala ena oseba (poškodba noge). Po sedaj zbranih podatkih se je skupina 14 oseb pod vodstvom dveh vodnikov lokalnega podjetja, ki se ukvarja s tovrstno dejavnostjo,  odpravila na soteskanje v Fratarico. Med samim soteskanjem je eden od udeležencev oz 29-letni državljan Nemčije pri skoku z ene od skal z višine približno pol metra ob doskoku v tolmunu poškodoval spodnjo okončino (desno koleno). Po nesreči je bilo na kraj napotenih devet članov oz. dežurna ekipa GRS Bovec za reševanje v gorah, ki je poškodovanca na kraju oskrbela. Kasneje so poškodovanca prevzeli člani dežurne helikopterske ekipe GRS za reševanje v gorah in ga s helikopterjem Letalske policijske enote prepeljali na nadaljnje zdravljenje v splošno bolnišnico v Jesenice. Policisti so glede na vsa ugotovljena dejstva tujo krivdo izključili.

Fotografiji: Letalska policijska enota  

 

V prometni nesreči III. kategorija na Tolminskem huje poškodovan 63-letni motorist iz Nemčije

Včeraj, 6. avgusta ob 14.11, so policiste OKC PU Nova Gorica obvestili o prometni nesreči III. kategorije s hudimi telesnimi poškodbami na glavni cesti Tolmin – Kobarid, v križišču za naselje Kamno z udeležbo tujega motorista in voznika osebnega avtomobila. Poleg tolminskih policistov so bili na kraj nesreče napoteni tudi reševalci NMP ZD Tolmin in tamkajšnji gasilci. Ugotovljeno je bilo, da je 63-letni voznik motornega kolesa, državljan Nemčije pred omenjenim križiščem prehiteval več vozil in v nadaljevanju spregledal, da je 48-letni voznik osebnega avtomobila, nemških registrskih številk (v njegovem vozilu je bil tudi 23-letni sopotnik) pravilno nakazal smer in zavijal levo. Med nemškim motoristom in voznikom avtomobila je prišlo do trčenja, pri čemer je 63-letni voznik motornega kolesa utrpel predvidoma hude telesne poškodbe. Po nudeni prvi pomoči na kraju so poškodovanega motorista s helikopterjem prepeljali na nadaljnje zdravljenje v ljubljanski klinični center, prav tako je bil predvidoma lažje telesno poškodovan tudi drugi udeleženi voznik osebnega avtomobila. V prometni nesreči je bilo kot posledica prometne nesreče poškodovano tudi osebno vozilo, slovenskih registrskih številk, ki je bilo parkirano v neposredni bližini križišča za Kamno. Tolminski policisti bodo zoper povzročitelja prometne nesreče ustrezno ukrepali.

 

Prometna nesreča I. kategorije s pobegom v okolici Tolmina

Danes, 7. avgusta ob 11.08, smo prejeli obvestilo o prometni nesreči I. kategorije s pobegom pri mostu čez reko Sočo med Tolminom in Peršeti z udeležbo dveh osebnih avtomobilov. Po prvih zbranih podatkih je voznik avtomobila, nizozemskih registrskih številk, med vožnjo v ovinku zapeljal na nasprotno smerno vozišče in po trčenju (poškodba vzvratnih ogledal) odpeljal v smeri Tolmina. Pobeglo tuej vozilo je bilo kmalu izsledeno na območju Tolmina, zoper povzročitelja bo podan ustrezen ukrep.

Obravnavani primer s področja prepovedanih drog na Tolminskem

Policisti Policijske postaje za izravnalne ukrepe Nova Gorica so včeraj, 6. avgusta 2025 v poznih večernih urah, na večji javni prireditvi na Tolminskem imeli v postopku 35-letnega državljana Združenega kraljestva Velike Britanije in mu v postopku zasegli pvc epruveto z vsebino dveh tabletk (sum prepovedane droge MDMA – ekstazi) zaradi suma, da gre za posest prepovedane droge. Omenjene snovi so poslali v nadaljnjo analizo in če rezultat preliminarnega testa pozitiven, bodo policisti zoper tujega državljana uvedli prekrškovni postopek zaradi kršitve določil Zakona o proizvodnji in prometu s prepovedanimi drogami.

 

Na Kobariškem zagorelo v kuhinjskih prostorih stanovanjske hiše

Policisti PP Tolmin so včeraj, 7. avgusta ob 22.40, obravnavali požar na območju naselja Svino (občina Kobarid), kjer je zagorelo v kuhinji ene od stanovanjskih hiš. Kasneje so požar pogasili gasilci PGD Kobarid. V požaru je zgorel več omaric in police, nastala je materialna škoda za okoli 2.000 evrov. Policisti so tujo krivdo izključili, podano bo poročilo Okrožnemu državnemu tožilstvu v Novi Gorici.

Najdena pozabljena gotovina na bančnem avtomatu v Novi Gorici

Včeraj, 7. avgusta, smo bili s strani poštene najditeljice obveščeni o najdbi več bankovcev v skupni vrednosti 500 evrov, ki so bili nekaj minut po 18. uri najdeni v reži bankomata v večjem trgovskem centru na Goriškem (Prvomajska ulica). Policisti pozivamo osebo, ki je denar na omenjenem bankomatu pozabila in ima dokazilo o opravljeni transakciji, da se čim prej zglasi na Policijski postaji Nova Gorica, kjer hranijo pozabljeno gotovino.

 
V zvezi s tem ponovno svetujemo občanom naj bodo pri dvigu gotovine iz bankomata zbrani in naj poskrbijo, da denar vzamejo iz reže bančnega avtomata. V primeru, da na bankomatu pozabijo dvignjeno gotovino in jo kasneje tam ni več, pa svetujemo, da o tem nemudoma obvestijo policiste najbližje policijske postaje oz. svojo banko ali bančno ustanovo, ki si lasti bankomat, na katerem je bil pozabljen denar. Posameznike oz. naslednje uporabnike, ki naletijo na pozabljeno gotovino na bančnih avtomatih, pa ponovno opozarjamo, da v izogib morebitni kazenski odgovornosti najden denar nemudoma odnesejo oz. izročijo policistom na policijski postaji oz. o najdbi pozabljene gotovine obvestijo najbližjo banko. V primeru, da bi posamezniki pozabljeno gotovino preprosto vzeli oz. si jo prilastili, bi bili kazensko odgovorni zaradi suma kaznivega dejanja Zatajitev (po določilu 208. člena KZ-1), za kar se kaznuje z denarno ali celo z zaporno kaznijo.
Postopek ravnanja z najdenimi stvarmi je natančneje opredeljen v stvarnopravnem zakoniku in pravilniku o postopku z najdenimi stvarmi. Več podrobnosti o postopku z najdenimi stvarmi tudi na naslednji spletni strani Policije: https://www.policija.si/medijsko-sredisce/pogosta-vpraanja/najdeni-predmeti-javne-drazbe. Podatki o najdenih predmetih skladno s Pravilnikom o postopku z najdenimi stvarmi pa so objavljeni tudi na naslednji spletni strani Policije: https://www.policija.si/apps/predmeti/index.php#/

Povoženje divjadi

– Danes, 7. avgusta ob 00.25 v nočnem času, smo prejeli obvestilo, da je voznik avtomobila med vožnjo pri Godoviču (občina Idrija) povozil srno. Po trku z omenjeno divjadjo je na vozilu nastala majhna poškodba. Ker so bili izpolnjeni vsi zakonski pogoji so policisti PP Idrija odstopili od ogleda kraja prometne nezgode (skladno s četrtim odstavkom 111. člena ZPrCP).

– Prav tako so policisti PP Idrija danes, 7. avgusta nekaj minut po 9. uri, obravnavali še drugo povoženje divjadi na cesti med Godovičem in Črnim Vrhom, kjer je voznik avtomobila zbil srno. Tudi v navedenem primeru je na vozilu nastala majhna poškodba, zato so policisti ob upoštevanju zakonskih pogojev odstopili od ogleda kraja prometne nezgode.

– Včeraj, 6. avgusta nekaj pred 21. uro, je voznik avtomobila na območju naselja Kozaršče (občina Tolmin) povozil srno. Po trku z vozilom je divjad s kraja zbežala neznano kam, na vozilu je nastala majhna poškodba. Tudi v navedenem primeru so policisti PP Tolmin ob upoštevanju zakonskih pogojev odstopili od ogleda kraja prometne nezgode.

Tudi tokrat policisti PU Nova Gorica opozarjamo, da se tovrstne nesreče pogosto dogajajo v v jutranjih oz. večernih urah, nesreče z divjimi živalmi se najpogosteje dogajajo, ko živali prečkajo cesto, ki sega v njihov življenjski prostor. Velja opozorilo vsem udeležencem v cestnem prometu, da na krajih oz. odsekih, ki so opremljeni z ustrezno prometno signalizacijo oz. znaki, ki opozarjajo na možen prehod divjadi čez cesto in tam, kjer so opazili divjad ali kjer cesta poteka mimo ali skozi gozdove ter travnate površine, vozijo še posebej previdno in s primerno hitrostjo. Samo tako bodo vozniki lahko pravočasno reagirali, če bo divjad pritekla na cesto in morebiti preprečili nesrečo.

Spletno uredništvo