Na reliju Vipavska dolina prepričljivo zmagal Rok Turk

Na reliju Vipavska dolina, drugi letošnji preizkušnji državnega prvenstva, je zmagal Rok Turk (Hyundai 120 Rally 2). Drugo mesto je zasedel Avstrijec Albert von Thurn und Taxis (Volkswagen Polo R5), tretji pa je bil Marko Grossi (Peugeot 208 Rally4).

Turk je zmagal še na drugi letošnji preizkušnji za državno prvenstvo in tako postavil temelje za peti zaporedni naslov prvaka, s katerim bi ujel Aleksa Humarja. V Sloveniji se lahko z največ lovorikami pohvali Darko Peljhan, ki je bil državni prvak šestkrat.

Turk je povedel že na prvi hitrostni preizkušnji in kasneje le še povečeval naskok. Na koncu je slavil s 43 sekundami prednosti, medtem ko je tretji Grossi zaostal že več kot tri minute. Tretje mesto v slovenski razvrstitvi je po ogorčenem boju dobil veteran Darko Peljhan (Mitsubishi EVO X), ki je bil četrti v skupni razvrstitvi. Martina Štucina (Renault Clio R3 Maxi) je za 1,1 sekunde premagal v zadnjih hitrostni preizkušnji. V prvi deseterici so od slovenskih voznikov končali še Jernej Fakin (Ford Fiesta Rally4), Borut Bratina (Ford Fiesta Rally4), Jan Medved (Ford Fiesta Rally4) in Grega Premrl (Toyota GT86).

Koledar DP 2021 predvideva še štiri dirke. Reli Železniki bo na sporedu konec julija, v začetku septembra dirka v Novi Gorici. V koledarju za DP je predvidoma tudi hrvaški reli Poreč konec septembra, sezona pa se bo z relijem v Idriji zaključila konec oktobra.