Goriške strele udarile, v derbiju Primorske je padel Ankaran

Novogoriške odbojkarice, ki so zelo slabo krenile v sezono, so očitno našle pravo formulo in začele zmagovati. Leto 2021 so zaključile s porazom pri trenutno najboljši slovenski ekipi iz Kamnika, sinoči pa so novo leto otvorile z lepo zmago v primorskem obračunu. V soboto odhajajo po presenečenje v Maribor.

V tretjem letošnjem poskusu je s 3-0 (24, 19, 21) prvič padel tretjeuvrščeni Ankaran, ki ima sedaj pred petouvrščeno novogoriško ekipo le še štiri točke prednosti. Cilj varovank Majde Čičić, da se pred razigravanjem za prvaka zavihtijo na tretjo stopničko in se tako v morebitnem polfinalu izognejo državnim prvakinjam, ostaja dosegljiv.

V prvem nizu so Ankarančanke vseskozi lovile odbojkarice Gen-I Volleya, v zaključku izničile zaostanek 19-23, zatem pa tekmice pri 24. točki tudi ujele. V ključnih trenutkih je odgovornost prevzela Iranka v novogoriškem dresu Saudabeh Bagerpur, ki je prispevala zadnji dve točki, eno z blokom in eno z napadom, ter tako gostiteljicam zagotovila vodstvo z 1-0. V drugem nizu so bile Novogoričanke boljše tekmice in Ankarančankam prepustile 19 točk, tretji pa je znova ponudil bolj izenačeno predstavo. Sprva je bolje kazalo gostijam, ki pa so jih Goriške strele pri 19. točki ujele in zatem z blokom Lare Rituper znova udarile za odločilno prednost 22-19.

Pri zmagovalkah je Selena Leban dosegla 15 točk, Lara Rituper jih je dodala 13. V soboto ob 20.30 bodo Novogoričanke v 17. krogu državnega prvenstva gostovale pri drugouvrščenih Mariborčankah, ki so jih letos na Štajerskem že premagale.