Goriške strele „udarile“ in se prebile v polfinale

Novogoriške odbojkarice se veselijo uvrstitve v polfinale končnice državnega prvenstva. Čeprav se je četrtfinalni obračun bolje začel za Ankarančanke, ki so prvo tekmo dobile, pa so bile v naslednjih dveh uspešnejše odbojkarice Gen-I Volleya, ki so tako izpolnile osnovni cilj. V polfinalu jih čakajo državne prvakinje iz Kamnika.

Odločilno tretjo tekmo enostavno moramo dobiti. Morda bo o zmagovalcu odločal celo peti niz, a nas zanima le zmaga,“ je po drugem četrtfinalnem srečanju, ki so ga Novogoričanke dobile s 3-1, povedala še ne 18-letna novogoriška sprejemalka Selena Leban, ki je bila tudi tokrat, dosegla je 18 točk, najučinkovitejša igralka obračuna. Njena napoved se je uresničila.

Novogoričanke so dvakrat vodile, tako prvi kot tretji niz so gladko dobile, obakrat pa so jih izkušenejše Ankarančanke ujele. V odločilnem tretjem nizu je po izenačenju na 6. točki na sceno stopila srbska sprejemalka v novogoriškem dresu Anastasija Sekulić, ki je bila „kriva“, da so Goriške strele zadnjo tekmo v rednem delu sezone v Šempetru izgubile za zeleno mizo, ker ni imela pravice nastopiti. Z nekaj dobrimi servisi, dosegla je tudi as, ter uspešnim napadom je Novogoričankam priigrala odločilno prednost 10-6 in slavje se je lahko začelo.

ANKARAN : GEN-I VOLLEY 2:3 (-15, 23, -16, 18, -10)

Dvorana OŠ A. Ukmar, gledalcev 100, sodnika: Milojević, Adrović.

ANKARAN: Kolbl, Kolenc, Skuk, Pangerc, Forštnarič 4, Žnidar 15, Valenčič 19, Cerovac 1, Lovšin 11, Kaker 9.

GEN-I VOLLEY: Bagerpur 8, San. Damjanović, Leban 18, P. Marušič 1, Goršek 11, Saš. Damjanović, Rituper 11, Banko, Š. Marušič, Makuc, Žigon 7, Sekulić 16.

Odbojkarice Gen-I Volleya bodo prvo polfinalno tekmo odigrale v soboto, 26.3. 2022, ob 17. uri, v Kamniku. Povratna bo na sporedu v torek, 28.3. 2022, ob 20. uri, v Novi Gorici. V drugem polfinalnem paru se bosta „udarila“ Maribor in Šempeter.