V avli novogoriške železniške postaje so sinoči odprli stalno razstavo Bohinjska proga: Ob Soči po tiru treh narodov. Razstava je nastala iz želje po konkretnejši predstavitvi Bohinjske železnice, njene vloge nekoč in danes ter želja, ki so povezane z njeno posodobitvijo v prihodnosti. Vstop je brezplačen.
Razstava je nastala v organizaciji Evropskega združenja za teritorialno sodelovanje (EZTS GO) med občinami Gorica, Nova Gorica in Šempeter-Vrtojba ter Kulturnega doma Nova Gorica v sodelovanju s Kulturno informacijsko stično točko KIT. Kuratorja razstave sta Matjaž Marušič in Alessandro Puhalija. Besedilo na panelih je v štirih jezikih; slovenščini, italijanščini, angleščini in nemščini.
V prostorih železniške postaje v Novi Gorici je že od leta 2005 na ogled muzejska zbirka Kolodvor, ki pripoveduje zgodbe o državni meji na Goriškem od leta 1945 do 2004. V avli železniške postaje od leta 2016 deluje tudi čezmejna Kulturno-informacijska stična točka KIT, ki tako domačine kot turiste obvešča o kulturni in turistični ponudbi na obeh straneh meje.
Razstavo sestavlja 15 stenskih panelov, ki popeljejo skozi zgodovino Bohinjske proge, predstavijo njene najbolj značilne objekte, kot so Solkanski most, Bohinjski predor, (novo)goriško postajo, seznanijo z vozili, ki so bila oziroma so na tej progi še vedno v uporabi ter z vlogo železnice pri razvoju turizma pred dobrim stoletjem. Stare razglednice obiskovalca popeljejo po krajih od Jesenic do Trsta. Zadnji del razstave je namenjen današnjemu utripu Bohinjske proge in njenim posebnostim; muzejskemu vlaku in avtovlaku.