Ana Bucik za 33 stotink zgrešila deseterico

Četrti letošnji slalom alpskih smučark za svetovni pokal v italijanskem Sestrieru je pripadel Švicarki Wendy Holdener. Znova se je izkazala tudi Novogoričanka Ana Bucik, ki je tekmo končala na 12. mestu (+2,73). Najboljšo deseterico je zgrešila za 33 stotink sekunde.

Drugo mesto je osvojila Američanka Mikaela Shiffrin (0,47), tretja pa je bila Slovakinja Petra Vlhovo (+0,70). Druga slovenska predstavnica Neja Dvornik se ni uvrstila v finale, potem ko je na prvi progi odstopila.

Ana Bucik, edina slovenska predstavnica v finalu, si je nastop v drugi vožnji zagotovila z 18. časom prve vožnje, ko je za vodilno zaostajala 2,21 sekunde. Novogoričanka je v finalu napadla in ob prihodu v cilj z naskokom 62 stotink sekunde prevzela vodstvo. Do konca je svoje izhodišče iz prve vožnje izboljšala za šest mest ter se še četrtič na slalomih za svetovni pokal v tej zimi prebila v najboljšo petnajsterico. Dvakrat je bila del najboljše deseterice; s šestim mestom na prvem slalomu v Leviju in sedmim v Killingotonu.

Po štirih ženskih slalomih si prvo mesto posebnega seštevka delita Holdener in Shiffrin, ki sta osvojili po 325 točk. V skupnem seštevku svetovnega pokala vodi Shiffrinova (385), ki ima le 19 točk prednosti pred Wendy Holdener. Najboljša Slovenka je Ana Bucik, ki je v slalomskem seštevku s 118 točkami na sedmem mestu, v skupnem pa s 138 točkami pa na 13. mestu.