Ana Bucik veleslalom v Avstriji zaključila na 14. mestu

Američanka Mikaela Shiffrin je zmagovalka veleslaloma za svetovni pokal alpskih smučark na Semmeringu v Avstriji. Najboljša Slovenka je bila Ana Bucik, ki je prvega od dveh veleslalomov na tem prizorišču končala na 14. mestu.

Od treh Slovenk na startu se je v finale uvrstila le Ana Bucik. Po prvi vožnji je bila enajsta, v finalu pa je nazadovala na 14. mesto. Za Shiffrinovo, ki se je veselila 78. zmage v svetovnem pokalu, je zaostala 2,35 sekunde.

Novogoriška alpska smučarka je po tekmi izpostavila težke pogoje na progi: „Tega smo sedaj v svetovnem pokalu že navajeni in za to ni nobenih izgovorov. Prva vožnja mi je dobro uspela, v drugi pa sem bila s težiščem malce preveč nazaj in nisem bila dovolj napadalna za tako postavitev, kot bi morala biti,“ je povedala Ana Bucik, ki računa, da bo na jutrišnjem veleslalomu na istem prizorišču še uspešnejša.

Današnji veleslalom je bil nadomestni za odpadlega v Söldnu, jutri bo na sporedu še klasični veleslalom, v četrtek pa bodo smučarke „odpeljale“ še zadnji ženski slalom pred novim letom. 7. in 8. januarja 2023 bo Kranjska Gora gostila dva ženska veleslaloma za Zlato lisico.