Obravnavani primer poškodovanja tuje stvari na Kobariškem
Policisti Policijske postaje Bovec so v soboto, 21. junija v dopoldanskem času, na območju naselja Trnovo ob Soči obravnavali poškodovanje tuje stvari na škodo tamkajšnje lokalne skupnosti. Po prvih zbranih podatkih so neznanci tekom noči poškodovali oziroma popisali nedokončano mobilno hiško pri izstopni postaji Trnovo 1 ter s tem občinskim oblastem povzročili približno 200 evrov materialne škode. Okoliščine kaznivega dejanja po 220. členu Kazenskega zakonika (KZ-1) Policija še preiskuje.
V soboto, 21. junija, ob 12.28, smo prejeli obvestilo o poškodovanju osebnega avtomobila znamke Volkswagen v Vrtojbi. Z zbiranjem obvestil je bilo ugotovljeno, da je neznani storilec med 17. in 21. junijem letos z neznanim predmetom razbil vetrobransko steklo ter opraskal lak na robu pokrova motorja osebnega vozila mariborskih registrskih oznak, ki je bilo parkirano na parkirišču za gostinskim lokalom v omenjenem naselju. Ker oškodovanec ni podal predloga za pregon kaznivega dejanja, bodo policisti o vseh ugotovitvah pisno obvestili Okrožno državno tožilstvo v Novi Gorici.
V soboto, 21. junija dopoldne, so policisti obravnavali vlom v osebno vozilo na makadamskem parkirišču na Sveti Gori nad Novo Gorico. Po prvih ugotovitvah je neznani storilec prejšnjega dne, torej v petek, 20. junija, v večernih urah na omenjenem parkirišču pri sakralnem objektu na severni strani Sveti Gore vlomil v osebni avtomobil skozi sovoznikova vrata. V notranjosti vozila je našel in ukradel tri bančne kartice, pri čemer je z eno izmed njih kasneje v Ljubljani opravil dva dviga gotovine v skupni višini tisoč evrov. Oškodovanec je kartice nato takoj blokiral. Policija okoliščine kaznivega dejanja še preiskuje, o njem pa so bili obveščeni tudi preiskovalni sodnik Okrožnega sodišča ter okrožni državni tožilec v Novi Gorici.
V prometni nesreči II. kategorije na območju Godoviča udeležena voznika dveh motornih koles
Včeraj, 22. junija ob 14.21, smo prejeli obvestilo o prometni nesreči II. kategorije na cesti med Godovičem in Hotedršico z udeležbo voznikom dveh motornih kolesa. Ugotovljeno je bilo, da je 34-letni motorist vozil iz smeri Godoviča proti Logatcu, drugi 55-letni motorist (na motornem kolesu je bila tudi sopotnica) se je vključil v promet. Ko je 34-letni motorist pripeljal okoli ovinka je močneje zavrl in z motornim kolesom padel po vozišču, pri tem se je zaletel v drugo motorno kolo, ki ga je vozil navedeni 55-letni motorist. Slednjega so reševalci skupaj s sopotnico zaradi telesnih poškodb odpeljan na zdravljenje v ljubljanski klinični center. Zoper 34-letnega povzročitelja prometne nezgode bo glede na vsa ugotovljena dejstva podan ustrezen ukrep.
Spletna goljufija
V soboto, 21. junija, so policiste Policijske postaje Nova Gorica obvestili o spletni na Goriškem na škodo fizične osebe. Po sedanjih ugotovitvah je neznani storilec v med vikendom oz. v soboto v popoldanskih urah z namenom, da bi pridobil protipravno premoženjsko korist, z lažnim prikazovanjem in prikrivanjem dejanskih okoliščin spravil v zmoto oškodovanko preko spletne aplikacije (Facebook Messenger) in kasneje od nje protipravno pridobil premoženjsko korist. Goljufija je potekala tako, da ji je neznani storilec na omenjeno aplikacijo poslal spletno povezavo in jo v nadaljevanju po več klikih spravil v zmoto, tako da je v nadaljevanju opravila plačilno transakcijo v višini 199 evrov. Kasneje je ugotovila, da gre za spletno prevaro. Policisti PP Nova Gorica skladno z usmeritvami Okrožnega državnega tožilstva v Novi Gorici primer preiskujejo v smeri suma kaznivega dejanja goljufije (po petem odstavku 211. člena KZ-1).
Zato občane, ki so prejeli ali še bodo prejeli tovrstna sporočila, opozarjajo:
· bodite pozorni, saj prejeta sporočila delujejo, kot da so bila poslana s strani bank;
· ta sporočila vedno vsebujejo povezavo, na katero je treba klikniti in vnesti podatke;
· banke nikoli ne pošiljajo tovrstnih sporočil s povezavami;
· ne klikajte na povezavo in ne vnašajte nobenih podatkov;
· sporočilo ignorirajte, pošiljatelja oziroma telefonsko številko pa blokirajte;
· ob morebitni zlorabi nemudoma obvestite svojo banko in oškodovanje prijavite policiji.
Na Kobariškem se je poškodovala 36-letna voznica e-kolesa iz Nemčije
Danes, 23. junija ob 12.23, smo bili obveščeni, da se je približno 200 metrov stran odi Napoleonovega mostu pri Kobaridu poškodovala kolesarka. Na kraju je bilo ugotovljeno, da se je 36-letna državljanka Nemčije z električnim kolesom peljala po prehojeni potki iz smeri reke Soče proti glavni cesti, pri čemer je izgubila ravnotežje in padla na levo stran. Pri tem si je poškodovala levo roko. Kasneje so poškodovanko z reševalnim vozilom odpeljali na nadaljnji pregled v šempetrsko bolnišnico. Policisti PP Bovec bodo o vseh ugotovitvah obravnavanega dogodka pisno seznanili Okrožno državno tožilstvo v Novi Gorici.
Prometna nesreča II. kategorije na Idrijskem
V soboto, 21. junija ob 10.10, smo prejeli obvestilo o prometni nesreči II. kategorije v krožišču na območju Godoviča (občina Idrija), kjer se je lažje poškodoval voznik motornega kolesa. Na kraju so policisti PP Idrija z zbiranjem obvestil in ogledom med drugim ugotovili, da je 35-letni motorist vozil iz Godoviča proti Idriji. Med vožnjo na omenjeni relaciji mu je v zaščitno čelado priletela žival (ptič), zaradi česar je posledično izgubil nadzor nad vozilom ter padel. V nesreči je bil motorist lažje telesno poškodovan, na kraju so ga oskrbeli reševalci NMP ZD Idrija. Policisti so primer zaključili z uradnim zaznamkom za zavarovalnico.
Spletno uredništvo