“Če tema ne bi bila še kako resna in če ne bi šlo za sejo izvoljenih predstavnikov ljudstva, bi bilo včerajšnje obnašanje “gospe Opomin” lahko celo zabavno. Tako pa je takšno obnašanje vladajočih NEVARNO in OGROŽA DEMOKRACIJO.”

Ste zamudili včerajšnjo sejo Odbora za pravosodje, ki jo je vodila poslanka Lena Grgurevič (Gibanje Svoboda)? Izseke le te lahko vidite na spodnjem posnetku in takoj vam bo razumljivo, zakaj so jo poimenovali kar gospa opomin.

Ob videu so v Slovenski demokratski stranki zapisali: “Če tema ne bi bila še kako resna in če ne bi šlo za sejo izvoljenih predstavnikov ljudstva, bi bilo včerajšnje obnašanje “gospe Opomin” lahko celo zabavno.Tako pa je takšno obnašanje vladajačih NEVARNO in OGROŽA DEMOKRACIJO

Delite, če tudi vi menite, da je čas, da nam vrnejo besedo”

Zapis in posnetek je na družabnih omrežjih objavila stranka SDS in odzivi na objavo oziroma na vodenje seje so porazni.

Magnetogram celotne seje Odbora za pravosodje, iz katerega je zgornji video, je dostopen na povezavi: MAGNETOGRAM SEJE

Na seji smo lahko videli, da je koalicija govorila, kar je hotela, opozicija pa ni smela povedati ničesar. Za to je poskrbela Lena Grgurevič tako imenovana gospa opomin, ki se na poslovnik sploh ne spozna in zlorablja svoj položaj. Grgurevičeva je kar naprej vpadala v besede poslancem opozicije in jim podtikala neresnice ter laži. Vendar pa jim je čistega vina nalil Janez Janša. Janša je obenem spomnil, da so na seji pravosodnega odbora uporabljali enak besednjak, kot da ne bi imeli demokracije, kjer nihče ni nad kritiko. Predstavniki sodstva in tožilstva so na seji jadikovali, da je težava ulica.

Mirni shod pred sodiščem so označili kot napad na pravosodje. V preteklem mandatu, ko so se zgodili tudi zelo nasilni protesti, pa so bili povsem tiho. Janša je spomnil, da grožnje s smrtjo niso bile problem, izrečene kazni pa so bile celo vrnjene. V času epidemije so se takšne demonstracije odvijale celo po dvakrat tedensko.

Koalicija se je zatem lotila dolgega “nakladanja” o neodvisnosti sodstva, a se je kaj kmalu izkazalo ravno obratno. Kar dva sodnika, ki sta serijsko obsojala nekdanjega mariborskega župana Franca Kanglerja, sta člana Socialnih demokratov, torej vladne stranke. Vse njune sodbe so na koncu padle, na kar je opozoril tudi Janša.

Ob tem je prvak opozicije spomnil tudi na primer Zvjezdana Radonjića, ki je končal v lisicah, ker je sodil pravično. Grgurevičeva je tudi jasno pokazala, da so v državi teme, o katerih se ne sme razpravljati, to je denimo kriminal, večinoma povezan s financiranjem levih strank. Janša je spomnil na nedavno sodbo vodilnih v Probanki.

Gre za banko, ki je so ji rekli tajkunska banka, in kjer je bilo oškodovanja za okoli pol milijarde evrov. Janša je še spomnil, da smo po številu sodnikov na 100 tisoč prebivalcev v samem evropskem vrhu. In težava sodstva ni množica, ki protestira proti izmišljenim kaznivim dejanjem, ampak sodbe, ki jasno kažejo na sprego sodstva s kriminalci.

Spletno uredništvo