V italijanskih Dolomitih se je med smučarskimi počitnicami britanske družine zgodila tragična nesreča. 13-letni deček je med smučanjem izgubil nadzor nad smučmi ter silovito trčil v drevo. Incident se je zgodil na smučišču Lagazuoi, ki se nahaja nad Cortino d’Ampezzo. Kljub hitri intervenciji reševalcev, ki so več kot 30 minut poskušali oživljati dečka, je zaradi hudih poškodb umrl. Dogodek je pretresel starše, ki so nesrečo nemočno opazovali.
Nesreča se je zgodila na manj zahtevnem delu dvokilometrskega spusta. Po poročanju Corriere del Veneto je 13-letnik utrpel hude poškodbe prsnega koša, ki so bile kljub zaščitni čeladi usodne. Tragični dogodek je komentiral tudi podpredsednik šole Happy Ski v Cortini, Francesco Cataldo Giorgi, ki je nesrečo označil kot nepredvidljivo:
“Če bi padel le nekaj metrov prej ali pozneje, se to ne bi zgodilo. Na žalost pa je v tem športu dovolj že padec na napačnem mestu. Biti moraš izjemno previden.”
Preiskovalci preverjajo, ali je bila v nesrečo vpletena tudi kakšna druga ovira na smučišču. V času nesreče sta bila starša dečka, ki sta bila na počitnicah z družinskimi prijatelji, priča dogodku. Zaradi travmatične izkušnje prejemata psihološko podporo. Britansko zunanje ministrstvo je potrdilo smrt svojega državljana v Italiji in je v stiku z lokalnimi oblastmi, da bi družini zagotovilo potrebno pomoč.
Ta tragičen dogodek ponovno opozarja na nevarnosti smučanja. Smučarska oprema, vključno s čeladami, sicer nudi določeno zaščito, vendar ne more preprečiti vseh poškodb, ki se lahko zgodijo pri visokih hitrostih.
Spletno uredništvo